RRS
Naujienos
Oct
5
Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) - populiari mokesčių rezidencijos vieta
Paskelbė Laimonas Marcinkevicius Įjungta 05 October 2016 06:42 AM

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) yra populiari mokesčių rezidencijos vieta tarp verslo. Neseniai JAE mokesčių rezidentu tapo G. Žiemelis, kuris yra aviacijos paslaugų grupės „Avia Solutions Group“ valdybos pirmininkas, investicijų bendrovės „ZIA Valda“ valdybos pirmininkas, žemės ūkio investicijų „Agrowill Group“ stebėtojų tarybos narys. Apie Jungtinius Arabų Emyratus (JAE) "Verslo žinių" publikacijai "Žiemelis – nebe Lietuvos mokesčių rezidentas" komentarus pateikė Laimonas Marcinkevičius, teisininkas, verslo teisės ir mokesčių advokatas, advokatų kontoros „Marcinkevičius ir partneriai Juridicon“ steigėjas.

Laimonas Marcinkevičius, teisininkas, verslo teisės ir mokesčių advokatas, advokatų kontoros „Marcinkevičius ir partneriai Juridicon“ steigėjas, sako, kad Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) yra populiari mokesčių rezidencijos vieta tarp verslo, o ypač tarp Rusijos verslininkų, kuriems patrauklu, kad JAE neteikia informacijos Rusijai apie jų sandorius ir sąskaitas JAE.

„Šios šalies populiarumo priežastis – gana nedideli JAE reikalavimai, keliami norint tapti šios šalies mokesčių rezidentu. Iš esmės, užtenka tik ten įsteigti įmonę. Patrauklu ir tai, kad tam tikrais atvejais ten nereikia mokėti jokių pajamų mokesčių“, – sako p. Marcinkevičius.

Tiesa, pasak jo, formaliai reikalaujama, kad asmuo, norintis įsikurti JAE, bent pusę metų praleistų toje šalyje.

„Bet JAE yra iš tų šalių, kurios to fakto stipriai netikrina. Tiesa, yra rizika, kad Lietuva gali nepripažinti mokesčių rezidavimo kitoje šalyje, jei ten iš tiesų nepraleidžiama daugiau nei pusę metų per metus“, – sako p. Marcinkevičius.

Jis sako, kad susidomėjimas JAE mokesčių rezidento statusu tarp Lietuvos verslininkų yra „labai labai didelis“.

Plačiau: http://vz.lt/rinkos/2016/09/29/ziemelis--nebe-lietuvos-mokesciu-rezidentas#ixzz4MB87rs3R 

Publikuota: 2016-09-29 Autorius: PAULIUS ČIULADA


Komentarai (0)
Rašyti komentarą
 
 
Jūsų vardas:
El. paštas:
Komentaras: