RRS
Naujienos
Jul
13

„Pareiga pranešti apie mokesčių schemą teks įmonei“ mūsų komentarai „Verslo žinių“ publikacijai

Laimonas Marcinkevičius, advokatų kontoros Juridicon advokatas ir mokesčių konsultantas pateikė savo komentarus publikacijai „Verslo žiniose" „Pareiga pranešti apie mokesčių schemą teks įmonei". Publikacijoje analizuojamas Europos Komisijos (EK) pasiūlymas, pagal kurį bus įpareigoti mokesčių konsultantai, teisininkai, buhalteriai pranešti mokesčių administratoriui apie jų sukurtas tarptautines mokesčių planavimo schemas.

Advokatas pabrėžia, kad tarpininkai turės patikrinti savo sukurtas schemas, ar jos neturi EK rekomendacijose numatytų požymių.

Kaip nurodoma publikacijoje, „EK nusitaikė į agresyvias tarpvalstybines mokesčių planavimo schemas, kurios apima tarpvalstybinius mokėjimus, kai pajamų gavėjas yra šalies be mokesčių (no-tax country) rezidentas. EK nori tokių schemų viešumo, kurios apima jurisdikcijas, silpnai vykdančias pinigų plovimo prevencines priemones. EK taip pat nepatinka, kai siekiama apeiti informacijos keitimosi su ES taisykles.“

„Mokesčių planavimas ir toliau, manau, liks teisėta paslauga“, – teigia p. Marcinkevičius. Tarpininkai, kuriems yra taikomos profesinės paslapties ar slaptumo taisyklės (pavyzdžiui, advokatai), neprivalės pranešti apie klientui paruoštą schemą, tai turės padaryti pats klientas. Anot advokato, EK nustatytus požymius atitinkanti schema nebūtinai yra neteisėta ar žalinga.

Anot advokato Marcinkevičiaus, aptikus schemą įmonės vyriausiasis buhalteris iš karto nebūtų kaltinamas, tačiau jeigu schemą sukūrė pati įmonė, pareiga pranešti apie ją tenka bendrovei.

Jungtinėje Karalystėje (JK) jau yra pareiga pranešti apie mokesčių schemas mokesčių administratoriui (Disclosure of Tax Avoidance Schemes, DOTAS).

„JK mokesčių administratorius turi tyrėjų komandą, kuri ieško schemų. Tyrėjai turi priėjimą prie moderniausių technologijų ir žvalgybos sistemų, kurios padeda aptikti schemas bei jų kūrėjus“, – teigia advokatas Marcinkevičius. Vartotojams, nepranešusiems apie schemą, gresia bauda nuo 5.000 svarų, o kūrėjams – iki 1.000.000 svarų bauda. Lietuvoje baudos atitiktų pajamų lygį šalyje.

„Net jeigu nebūtų patvirtintos šios Europos Komisijos rekomendacijos, tikslas sukurti agresyvių tarpvalstybinių mokesčių planavimo schemų atskleidimo taisykles liks. Toks veiksmas numatytas Mokesčių bazės sumažinimo ir pelno perkėlimo projekto (BEPS) veiksmų plane“, – pabrėžia p. Marcinkevičius.

2015 m. gruodį šį planą patvirtino G 20 valstybės. Manoma, jog naujas reguliavimas gali įsigalioti nuo 2019 m. sausio 1d.

Visą „Verslo žinių“ publikaciją skaitykite čia

Global Law Experts Advokatų kontorą JURIDICON paskelbė geriausia advokatų kontora Lietuvoje mokesčių srityje 2017

Global Law Experts (GLE), vienas pirmaujančių interneto šaltinių, kuriame galima rasti teisines paslaugas teikiančius specialistus verslui, investuotojams bei individualiems asmenims, Advokatų kontorą JURIDICON paskelbė geriausia advokatų kontora Lietuvoje mokesčių srityje 2017. Šioje svetaine lankosi daugiau kaip 30 000 vartotojų per mėnesį. GLE apdovanojimai yra teikiami nuo 2010 m. ir daugeliui nugalėtojų padeda sustiprinti potencialių klientų susidomėjimą ir tapti savo srities lyderiu.

Pastaraisiais mėnesiais, GLE buvo atrenkami kandidatai, aštuntiesiems GLE apdovanojimams. Išrinktieji kandidatai buvo vertinami atsižvengiant į kliento atsiliepimus, pagrindines bylas, teisinius reitingus, reputaciją, publikacijas, bei komandų ar individualių teisininkų rezultatus ir padėtį.

Rekomendacijų etape GLE gavo daugiau nei 150,000 atsakymų iš įmonių vadovų, įmonių teisininkų, nepriklausomų advokatų kontorų, advokatų asociacijų, GLE svetainės lankytojų ir „LinkedIn“ vartotojų. Šios rekomendacijos buvo lyginamos su GLE atliekamu nepriklausomu tyrimu, siekiant sukurti kiekvienos apdovanojimų kategorijos trumpąjį sąrašą. 


Komentarai (0)
Rašyti komentarą
 
 
Jūsų vardas:
El. paštas:
Komentaras: